LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha thellon çarjen e PD-së/ Nuk lejoj fraksione

21 Shtator 2017, 20:49, Aktualitet CNA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është vendosur sot përballë një lumi akuzash të forta nga kundërshtarët e tij në PD të cilët i kanë përplasur në fytyrë gjendjen e rëndë ku është katandisur kjo forcë politike.

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë Basha tha për gazetarët se nuk do të ketë fraksione në parti për aq kohë sa të jetë ai kryetar.

?Sa kohë të jem unë kryetar i PD-së nuk do të ketë fraksione?,- tha Basha i cili shtoi se qëllimi politik i PD është clirimi i vendit nga zgjedha e krimit dhe nga bandat e lidhura me pushtetin.

Megjithatë Basha nuk mori asnjë përgjegjësi për tradhëtinë e rëndë të PD-së nga tre deputetët që Basha i futi vetë në Parlament dhe i shmangu pyetjet e gazetarëve duke thënë:

?Bashkimi i demokratëve është bërë gjithmonë rreth atyre që nuk i kanë tradhëtuar asnjëherë dhe nuk i kanë tradhëtuar as me 25 Qershor, rreth vlerave si patriotë, si europianë.?/Citynews

Lajmet e fundit nga