LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prag tragjedie në Turqi/ Rrëzohet avioni në Stamboll

21 Shtator 2017, 20:43, Aktualitet CNA

Një avion është rrëëzuar sot në momentin që po tentonte të zbriste në aeroportin e Stambollit, Ataturk.

Avioni i cili mësohet se është i vogël privat, u përplas në momentin që piloti po e zbriste atë në tokë dhe u përfshi nga flakët.

Raportohet se tipi i aeroplanit është Cessna 650 Citation 7.

Sipas autoriteteve të aeroportit Ataturk, brenda këtij aeroplani mund të akomodohen gjashtë persona dhe dy pilotë.

Sipas informatave të para piloti ka vdekur, derisa katër pasagjerë janë dërguar me urgjencë në spital për shkak të plagëve të marra. /Citynews

Lajmet e fundit nga