LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U rikthye në PD/ Rudina Hajdari: Do të çoj amanetin e babit tim deri në fund

9 Dhjetor 2022, 22:02, Politikë CNA
U rikthye në PD/ Rudina Hajdari: Do të çoj amanetin e babit tim
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka deklaruar se rikthimi i saj si anëtare e partisë erdhi si pasojë e ndryshimeve që ndodhën.

Hajdari tha në emisionin e Merita Haklajt se ndryshimet që u bënë në statut shërbyen si një magnet që e tërhoqen për tu rikthyer dhe për të çuar amanetin e babait të saj deri në fund.

“E pashë qartë që Partia Demokratike ishte totalisht e izoluar në drejtimin e Lulzim Bashës. Në momentin që pashë situatën nga larg, rikthimin e zotit Berisha, kongreset që u zhvilluan e kuptova që z. Berisha ishte ndërgjegjësuar. Ndryshimet e statutit ishin të rëndësishme, ishin një magnet që më tërhoqi në PD për t’u rikthyer. Kur u tërhoq Basha dhe u mor vendimi i gjykatës u riktheva. U riktheva për të çuar amanetin e babait tim deri në fund. Si e bija e Azem Hajdarit nuk mund të mos isha më pjesë e Partisë Demokratike. Unë e pashë gati në zhbërje Partinë Demokratike”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga