LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta bën trimin/ Do e përzej Ramën me protesta dhe zgjedhje

8 Dhjetor 2022, 19:26, Politikë CNA
Meta bën trimin/ Do e përzej Ramën me protesta dhe zgjedhje
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë si trim, duke garantuar se do ta përzejë kryeministrin Edi Rama nga pushteti.

Meta tha në emisioinin “Kontrast” se Rama do të ikë me zgjedhje dhe protesta, njësoj si ish-lideri i Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviç.

“Çdo protestë ka të veçantën e saj. Edi Rama do të iki me zgjedhje dhe protesta. Me protesta dhe zgjidhje. Berisha dha sot një mesazh të rëndësishëm ‘jetën e japim, votën se falim’. Baza e çdo të keqe në Shqipëri është deformimi i votës së lirë. Ndaj beteja për mbrojtjen e votës është vendimtare. Ai përpiqet të imponohet në mënyrë të dhunshme dhe arbitrare.

Është detyrë e opozitës t’i përdorë të gjitha format e aksionit politik për t’i mbrojtur shqiptarët nga një armik i votës së lirë. Ai do të ikë përmes zgjedhjeve dhe protestave. Do të ikë si Millosheviçi, me protesta dhe me zgjedhje. Me ngjarjen që ndodhi më 6 dhjetor nuk besoj se ka ndokush ndonjë iluzion që bëhet fjalë për një njeri që mund të bëjuë veprime patriotike apo në të mirë të vendit”, deklaroi kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga