LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bëlind Këlliçi, akuza Veliajt/ Si gënjeu për çmimin e sportit

9 Dhjetor 2022, 18:35, Politikë CNA
Bëlind Këlliçi, akuza Veliajt/ Si gënjeu për
Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi

Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka hedhur akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi thotë se Veliaj ka gënjyer duke thënë se Tirana është kryeqyteti i sportit për vitin 2023.

Sipas tij, për çmimin e sportit, Tirana ka hyrë në konkurim si qytet dhe jo si kryeqytet.

“Tirana nga kryeqytet bëhet qytet

Kapobetoni ka njoftuar një "sukses" që do e nxjerrë sportin në dritë. Çmimi është dhënë nga një organizatë me qendër në Bruksel, nga të shumtat që financohet nga Soros për t'i bërë qoka klientëve të tij politikanë.

Për çmimin e sportit, Tirana ka hyrë në konkurim si qytet dhe jo kryeqytet, sepse zdromsit i duhet kupa, pak rëndësi ka nëse e merr edhe si kryeplak fshati.

Në vijim presim të marrim Kupën e Botës për qytetin me më shumë parqe, lulishte dhe zero leje ndërtimi”, shkruan Këlliçi./ B.A. – CNA.al

Bëlind Këlliçi, akuza Veliajt/ Si gënjeu për

Lajmet e fundit nga