LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ramës nuk i shkon në mendje të japë dorëheqjen/ Pse PS fiton në zgjedhje

12 Shtator 2023, 10:54, Politikë CNA

Ramës nuk i shkon në mendje të japë dorëheqjen/ Pse PS

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Blendi Klosi, është shprehur gjatë një interviste se kryeministrit Edi Rama nuk i shkon në mendje të japë dorëheqjen nga drejtimi i vendit, pasi sipas asaj që ka deklaruar edhe ai vetë, do të lagrohet nga pushteti kur shqiptarët të mos e votojnë më.

Klosi gjithashtu ka deklaruar se PS fiton zgjedhjet jo vetëm për shkak të përçarjes së opozitës, por edhe për strukturimin dhe organizimin që i bën partisë.

Edi Rama e ka thënë që do iki kur të mos më votojnë shqiptarët. As i shkon në mendje të japë dorëheqjen. Ne po shkojmë në fitoren e 7 nga 8 gara të realizuara, një prej të cilave e vjedhur.

Çdo garë po e fitojmë më thellë nga e mëparshmja. PD nuk i merr dot aq bashki sa gishtat e duarve dhe kjo për shkak të punës së PS-së. Ne jemi të fortë dhe jemi fitues”, tha Klosi./ CNA

Lajmet e fundit nga