LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS shmang përplasjet me opozitën/ Komisioni për Politikën e Jashtme mbahet online

7 Nëntor 2023, 09:58, Politikë CNA

PS shmang përplasjet me opozitën/ Komisioni për Politikën e

Pak më parë ka nisur online mbledhja e Komisionit për Politikën e Jashtme.

Në këtë mbledhje po diskutohen dy projektligje, ai për hartat treguese të rrjetit transevropian të transportit në Shqipëri dhe ai për marrëveshjen e huasë ndërmjet Shqipërisë dhe Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim. 

Mbledhja po zhvillohet online, pas përplasjeve të ditës së djeshme në Kryesinë e Kuvendit, ku deputetë të opozitës nuk u lejuan nga Garda të hynin në godinë dhe u ngjitën nga dritarja.

Për të shmangur tensionet me opozitën, disa nga komisionet janë parashikuar të mbahen online.

Ndërkohë, në Kryesinë e Kuvendi është vënë re sërish prani e madhe e punonjësve të Gardës së Republikës./ CNA

Lajmet e fundit nga