LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD po katandiset në parti qesharake”/ Fevziu: Drejtësia të mos zvarrisë më çështjen e vulës

6 Nëntor 2023, 21:35, Politikë CNA
“PD po katandiset në parti qesharake”/ Fevziu: Drejtësia
Gazetari Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar çështjen e vulës së PD-së dhe zvarritjes që po i bën gjykata kësaj çështje.

I ftuar në emisionin Të Paekspozuarit me Ylli Rakipin, Fevziu është shprehur se nuk e kishte menduar kurrë se PD, partia që i ka dhënë kaq shumë demokracisë dhe Shqipërisë të katandiset sot në një parti qesharake.

Fevziu ka deklaruar se drejtësia nuk duhet të zvarrisë më çështjen e vulës dhe duhet të marrë një vendim.

Në dijeninë time në një vend demokratik, anëtar në NATO, kjo nuk ndodh kurrë.

Kjo që po ndodh është një turp. Nuk e kisha menduar kurrë që PD, partia që rrëzoi komunizmin, që futi vendin në NATO, të katandiset në një parti qesharake për një çështje të tillë. Drejtësia duhet të marrë një vendim përfundimtar dhe të mos e zvarrisë më.

Baza e problemeve të PD ka qenë kur humbja e 25 prillit nuk pasua me largimin e kryetarit. Basha duhej të largohej nga drejtimi i partisë”, tha Blendi Fevziu./ CNA

Lajmet e fundit nga