LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS mbledh Asamblenë e Zgjeruar/ Çfarë do të diskutohet

7 Nëntor 2023, 08:55, Politikë CNA

PS mbledh Asamblenë e Zgjeruar/ Çfarë do të diskutohet

Partia Socialiste pritet të mbajë këtë të martë një Asamble të Zgjeruar.

Burime bëjnë me dije për CNA se Asambleja e Zgjeruar pritet të zhvillohet në orën 17:00, në qytetin e Durrësit.

Kjo asamble vjen në kuadër të analizave të strukturave të PS-së.

Në takimin e sotëm pritet të diskutohet mbi çështje që kanë të bëjnë me organizimin e partisë.

Ndër të tjera, në fokus të socialistëve do të jetë edhe situata aktuale e vendit dhe zhvillimet politike.

Ndërkohë, kujtojmë se Kongresi i PS-së u shty nga kryeministri Edi Rama dhe është lajmëruar se do të mbahet në dhjetor./ CNA

Lajmet e fundit nga