LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas tensioneve në Kuvend/ Zbulohet lëvizja urgjente e deputetëve të PD-së

2 Shkurt 2023, 12:31, Politikë CNA

Pas tensioneve në Kuvend/ Zbulohet lëvizja urgjente e deputetëve

Edhe pse foltorja vijon të mbetet e bllokuar për shkak të interpelancës me kryeministrin Rama për çështjen "McGonigal".

Ky i fundit mungoi në sallë dhe detyrën ia delegoi Spiropalit, gjë e cila e tensionoi edhe më shumë situatën.

Por deputetët e opozitës nuk janë ndalur, dhe siç duket nga pamjet e mëposhtme, kanë  lënë anash ndasitë mes tyre dhe kanë nisur të mbledhin firmat për ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për çështjen "McGonigal-Rama"./CNA.al

Pas tensioneve në Kuvend/ Zbulohet lëvizja urgjente e deputetëve

Lajmet e fundit nga