LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Kuvend/ Britma dhe grushte tavolinave

2 Shkurt 2023, 11:02, Politikë CNA

Kaos në Kuvend/ Britma dhe grushte tavolinave

Deputetët e PD-së vijojnë të mos lejojnë mbajtjen e seancës parlamentare.

Ata kanë reaguar ashpër pasi kryeministri Rama ka deleguar Spiropalin për të dhënë “llogari” për skandalin McGonigal. Por kjo gjë është refuzuar kategorikisht nga opozita.

Gjatë kohës që kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka provuar të vijojë seancën normalisht, në sallë janë dëgjuar britma dhe tavolinat janë goditur me grushte.

Deputeti Gazement Bardhi u shpreh se deputetët kanë kërkuar interpelancë me kryeministrin dhe jo me të deleguar nga ai, pasi është vetë kryeministri i implikuar në skandal, dhe llogaridhënien nuk e bën dot dhe nuk është kërkuar me Spiropalin./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga