LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis seanca parlamentare/ Luçiano Boçi rrethohet nga garda

2 Shkurt 2023, 10:15, Politikë CNA

Nis seanca parlamentare/ Luçiano Boçi rrethohet nga garda

Seanca parlamentare ka nisur me fjalimin e deputetit të PD-së, Luçiano Boçi.

Ai ka thënë se po ushtrohet dhunë për të ndalur fjalën e lirë në Kuvend, duke iu referuar këtu përjashtimit të deputetëve të PD-së.

Menjëherë pas Boçit është vënë gardh garda.

"Tek po lexoja procesverbalin nuk gjeta asnjë arsye për përjashtimin e deputetëve të PD-së për 10 ditë, kanë kërkuar të drejtën e tyre për një mocion me debat për ish-zyrtarin e lartë të FBI-së për lidhjet e tij për eliminimin e opozitës, ndërkohë ju vazhdoni atë skenar që tashmë ka kohë që organizohet dhe zbatohet dhe është e njëjta mënyrë dhe e njëjta formë, nëse Rama paguan agjentët e FBI-së, korrupton ata, dhe ky parlament është i korruptuar nga po ai, po i hiqet fjala opozitës. Është akt tradhtie kombëtare, Rama kërkon të eliminojë sistemin, kolonat e sistemit dhe kërkon të ndërtojë regjimin e tij dhe është kryeministri i parë", ka thënë Boçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga