LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë pro-serbë, me ta lufta është afër”

27 Shtator 2023, 17:31, Politikë CNA
Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë
Ish-deputeti Myslim Murrizi

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka hedhur akuza të forta ndaj të dërguarit të Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe ndaj shefit të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell.

Murrizi ka publikuar në rrjetet sociale të dhëna nga biografia e Borrell dhe Lajçak. Ai thotë se dy përfaqësuesit e BE-së në Prishtinë janë komunistë pro-serbë që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

Ish-deputeti demokrat deklaron se Lajçak ka përfunduar studimet në Moskë dhe është burokrat hipokrit që mban zinxhirin rus në qafë.

Shyqyr që ekziston “Google” që njohim se çfarë komunistësh drejtojnë BE-në dhe negociojnë mes Kosovës dhe Serbisë.

Si mund të jetë pro Kosovës një komunist 76-vjeçar spanjoll si Josep Borrell, kur vetë Spanja është një nga vendet e BE-së që jo vetëm nuk e ka njohur Kosovën, por është deklaruar pro Serbisë dhe kundra Kosovës me një urrejtje patologjike????

Si mund të jetë negociator i pa anshëm një ish-komunist i Çekosllovakisë i viteve 1983-1990 si Miroslav Lajçak, kur ishte kulmi i Luftës së Ftohtë mes Perëndimit dhe Bashkimit Sovjetik e vendeve komuniste si Çekosllovakia, dhe që ka mbaruar studimet në Moske e që “nuk” qenka spiun i KKB-së Ruse, apo pro Serb gjenetik kur nga emri është një Sllav shqeto???

Një BE burokratike e molepsur nga burokratë hipokritë që kanë zinxhirin rus në qafë nuk mundet kurrë të jetë e drejtë dhe e pa anshme kur bëhet fjalë për serbët dhe shqiptarët.

Nëse do vazhdohet akoma që të përdoren këta rrangallë politikë, mostra si negociatorë për çdo konflikt në Ballkan, atëherë lufta është shumë afër, dhe Europa shpejt do ja shofë “hajrin” mefshesis që ka treguar prej 30 vitesh rresht”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Murrizi sulmon Lajçak dhe Borrell/ “Dy komunistë

Lajmet e fundit nga