LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lajla Përnaska paralajmëron rikthim në politikë/ Në garë për bashkinë e Tiranës?

15 Shkurt 2023, 22:44, Politikë CNA
Lajla Përnaska paralajmëron rikthim në politikë/ Në
Lajla Përnaska, ish-deputetja e Partisë Demokratike

Lajla Përnaska, ish-deputetja e Partisë Demokratike ka paralajmëruar rikthim në politikë pas disa vitesh shkëputje.

Ajo ka treguar në Euroneës Albania ambiciet e saj për të kandiduar për bashkinë e Tiranës.

Përnaska tha se rruga e vetme për tu rikthyer është të kandidojë për kryebashkiake, ndërsa theksoi se për të nuk ka rëndësi sigla. Kështu ajo nënkuptoi se mund të jetë edhe kandidate e pavarur.

“Rruga e vetme për të dhënë një kontribut real është kandidimi për kreun e Bashkisë së Tiranës. Sigla është çështje teknike, për mua nuk ka rëndësi sigla. Për mua ka rëndësi impenjimi, përgjegjësia dhe në respektim të rregullave dhe sistemit që kemi në fuqi, ne të japim kontribut. Unë jam e gatshme të jap kontributin tim për Tiranën. E njoh shumë mirë Tiranën dhe problematikat e saj”, theksoi ajo./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga