LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fotolajm/ Veliaj shfaqet "i nxirë" në mbledhjen e Asamblesë së PS-së

22 Shkurt 2024, 08:21, Politikë CNA

Fotolajm/ Veliaj shfaqet "i nxirë" në mbledhjen e

Ditën e djeshme u zhvillua mbledhja e radhës e Asamblesë së PS-së, e cila u thirr nga kryeministri Edi Rama.

Por përveç faktit se mbledhjet e Asamblesë janë të shpeshta, një detaj tjetër ka rënë në sy.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, është shfaqur "i nxirë" në këtë mbledhje të socialistëve.

Siç shihet edhe nga fotoja, Veliaj duket i ngrysur, ndërsa shqetësimi i tij reflektohet hapur. Nuk dihet nëse Veliaj ka marrë kritika nga kryeministi Edi Rama për drejtorët që po i përfundojnë prapa hekurve dhe hetimet e SPAK-ut.

Fotolajm/ Veliaj shfaqet "i nxirë" në mbledhjen e

CNA raportoi ditën e djeshme se nga telefonat e sekuestruar nga BKH-ja në kuadër të hetimeve të SPAK-ut gjatë kontrolleve në Bashkinë e Tiranës apo në institucione të tjera, janë gjetur disa aplikacione të personalizuara.

Burime zyrtare i thanë CNA-së se aplikacionet ishin të koduara, kishin grupe, ishin të ngjashme me “WhatsApp”-in apo aplikacione të tjera komunikimi dhe përdoreshin për komunikime mes zyrtarëve për pazare e korrupsion.

Arrestimet, sekuestrimet dhe zbulimi i aplikacioneve kanë shqetësuar shumë Veliajn, i cili na është shfaqur i ngrysur javët e fundit.

Dhe një rast i tillë është dhe ai i djeshmi në mbledhjen e Asamblesë së PS-së, ku vihet re qartë “nxirja” në fytyrë e Veliajt./ CNA

Lajmet e fundit nga