LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denion Meidani emërohet ambasadori i Shqipërisë në RMV

21 Shkurt 2024, 13:56, Politikë CNA
Denion Meidani emërohet ambasadori i Shqipërisë në RMV
Denion Meidani

Denion Meidani është emëruar ambasadori i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut.

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar emërimin e Meidanit dhe lirimin nga detyra të ambasadorit Fatos Reka.

Meidani prezantoi pak ditë më parë platformën e tij para anëtarëve të Komisionit të Jashtëm të Kuvendit të Shqipërisë dhe mori mbështetjen.

"Zoti Fatos Reka lirohet nga detyra e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, rezident. Denion Meidani emërohet e Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, rezident", thuhet në vendim./CNA 

 

Lajmet e fundit nga