LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama nxjerr pamjet/ Brenda pak javësh përfundon Loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë

20 Shkurt 2024, 08:51, Politikë CNA

Rama nxjerr pamjet/ Brenda pak javësh përfundon Loti 1 i aksit rrugor

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të martë me disa pamje nga aksi Elbasan-Librazhd, pjesë e korridorit VIII.

Rama deklaron se në këtë aks ka nisur asfaltimi i rrugës që po zgjerohet si pjesë e projektit Elbasan-Qafë Thanë.

Kreu i qeverisë njofton se Loti 1 do të jetë gati për qarkullimin e automjeteve brenda pak javësh.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga Loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë pjesë e Korridorit VIII, ku ka nisur asfaltimi dhe brenda pak javësh do të jetë gati për qarkullimin e automjeteve, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga