LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhjet e shpeshta të Asamblesë, zhvillime të reja në PS?

21 Shkurt 2024, 13:42, Politikë CNA
Mbledhjet e shpeshta të Asamblesë, zhvillime të reja në PS?
Foto arkiv - Asambleja e PS-së

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë "online" anëtarët e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste.

Kohët e fundit Rama ka mbledhur shpesh Asamblenë e PS-së. Marrë shkas nga kjo gjë, ministri i Brendshëm, Taulant Balla, u pyet sot nga gazetarët nëse do të ketë zhvillime të reja në PS.

Balla nuk dha një përgjigje të prerë, por theksoi se organizimi është një gjë e natyrshme në PS.

“Për të marrë përgjigje për këtë pyetje prisni orën 17:30. Mund t’ju them thjesht dhe vetëm një fjali që PS është e vetmja parti politike në këtë vend që ka institucione të brendshme funksionale dhe natyrshëm që të gjitha këto institucione, strategji dhe gjithë ky organizim natyrshëm është diçka e ADN-së së brendshme të PS-së, kështu që mos u habisni që ne të mblidhemi çdo ditë jashtë orarit zyrtar të punës”, deklaroi Balla./ CNA

Lajmet e fundit nga