LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

4.5 milionë euro për nënkalimin në sheshin “Skënderbej”/ Këlliçi zbulon detaje nga projekti

23 Prill 2023, 21:23, Politikë CNA

4.5 milionë euro për nënkalimin në sheshin

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi ka dhënë edhe më tepër detaje për projektin e nënkalimit në sheshin "Skënderbej".

Këlliçi tha se ky nënkalim është një zgjidhje akute për të zgjigjut problemin e trafikut në qënder të Tiranës.

Në një intervistë për gazetaren Jonida Omeri, sipas tij do t’i hiqen qytetarëve tre ndalesa, tre semaforë çfarë i shkurton atyre kohë.

Ndër të tjera ai theksoi se projekti do të kushtojë 4.5 milionë euro.

Do të bëjmë një ndërhyrje në këtë segment pa e dëmtuar sheshin dhe do të kushtoj 4.5 milionë euro sepse nuk do të vjedhë. Është një masë për të çliruar trafikun në kryeqytet. Është një zgjidhje për të çliruar trafikun në qëndër të Tiranës. Ne do u heqim qytetarëve tre ndalesa, tre semaforë, për të kaluar drejt menjëherë. Nënkalimi shkon diku tek 6-7 metër nën nivelin e sheshit. Do të ndërtojmë gjithashtu parkingje nëntokësore dhe nënkalime për këmbësorët”, tha ai./CNA.al

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga