LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit Meta/ Mos u çudisni kur Rama të dalë dhe të kërcejë lakuriq

23 Prill 2023, 19:04, Politikë CNA

Habit Meta/ Mos u çudisni kur Rama të dalë dhe të

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe kërcimet që ai bën herë pas here me qytetarët gjatë takimeve elektorale.

Meta gjatë takimite me vajzat dhe gratë e njësisë 9 në Tiranë, tha se nuk do të jetë çudi edhe nëse do të dalë ndonjë ditë dhe do të kërcej lakuriq.

Sipas tij, Rama është i gatshëm të bëjë çdo gjë për të hequr vëmëndjen nga graitjet që bën.

“Përfaqësues të klaneve dhe janë atje për t’i shërbyer Edi Ramës. E keni parë se si kërcen, mos u habisni nëse kërcen edhe lakuriq. Më falni që e them por bën çdo gjë për të hequr vëmendjen nga grabitja që ka bërë. Ka goditur shtresën e mesme të Shqipërisë. 500 mijë lek merr një mësues në Shqipëri”,tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga