LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj, i shqetësuar për projektin e Këlliçit/ Më morën në telefon edhe nga Barcelona

23 Prill 2023, 18:46, Politikë CNA

Veliaj, i shqetësuar për projektin e Këlliçit/ Më

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duket i shqetësuar për projektein e prezantuar nga kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi për nënkalimin në sheshin “Skëndërbej”.

Veliaj në një takim me qytetarët e Tiranës tha se e kanë marrë në telefon nga Barcelona të shqetësuar nëse sheshi do të prishet.

Kryebashkiaku ka rrahur gjoksin duke thënë se sa të jetë ai gjallë nuk do të ndodhë ai projekt.

"Ne funksionojmë si familje. Nuk jemi tërhequr nga asnjë punë. Fushat e futbollit janë bërë më të bukura. E gjithë bota i ka parë pemët që kemi mbjellë. Ata thonë që do të bëjnë një nënkalim tek sheshi 'Skënderbej', por të vetmen gjë që kanë bërë janë gropat. Morën nga Barcelona të shqetësuar për sheshin, ju thashë që sa të jem unë gjallë nuk do të ndodhë. Këta të Sudes dhe të Xhaferrit e kanë mundësinë ta tregojnë punën e tyre. Shikoni sa veta ikin nga Tirana drejt Shkodrës dhe sa ikin nga Shkodra drejt Tiranës. Kjo është diferenca, sepse Shkodra takson dyfish, nuk ndërtojnë as nënkalime, as nuk bëjnë autobusë falas", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga