LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ndihem fajtore!” Aktorja Pitarka mes lotësh për 3-vjeçarin që humbi jetën/ Historia e ngjashme e nipit të saj

5 Tetor 2023, 16:28, Lifestyle CNA

“Ndihem fajtore!” Aktorja Pitarka mes lotësh për

Aktorja Eliona Pitarka ka reaguar pas bërjes publike të një ngjarjeje të rëndë të ndodhur në Tiranë.

Tri ditë më parë, një vogëlush 3-vjeçar, ka ndërruar jetë në QSUT, pas ndërhyrjes që kishte bërë në dhëmbë në një klinikë private.

Familjarët e vogëlushit kanë denoncuar në polici lidhur me ngjarjen e ndodhur ku kanë bërë me dije se fëmijës i ishte injektuar sasi e madhe narkoze gjë që kishte shkaktuar dhe humbjen e jetës së tij.

Pitarka tregon se para një viti në këtë klinikë kanë dërguar nipin e tyre dhe pas narkozës së injektuar në këtë klinikë atij iu desh 5 orë që të zgjohej.

Pas ngjarjes aktorja tregon se kanë kontaktuar mjekun, por nuk u është përgjigjur për t’ju komunikuar se sa normale ishin efektet anësore që kishte shfaqur fëmija pas ndërhyrjes.

Ajo thotë se pengu i saj më i madh është që nuk e ka bërë publik atë rast.

“Para një viti kemi dërguar nipin tonë në atë klinikë. Pas narkozës që i ka aplikuar nipit tim për mbushjen e kësaj dhëmballe te kjo klinikë, iu desh 5 orë që të zgjohej. Pasi është zgjuar nipi kishte marrje mendsh, fliste përçart, ka vjellë. Dhe ajo klinikë asnjëherë nuk na u përgjigj në telefon për të na thënë nëse kjo ishte normale. Dhe pengu im më i madh është që nuk e bëra publik atë rast. Dhe them peng sepse kur i tregova rastin tim babait të 3-vjeçarit tha: “Ku ta dija unë se ku e çova djalin. Nëse do e dija nuk e kisha çuar”. Dhe ndihem fajtore që nuk e bëra publik rastin”, thotë ajo mes lotësh.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

Lajmet e fundit nga