LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë/ I mituri ndërroi jetë 3 ditë pasi hoqi dhëmbin në klinikën private, nën hetim mjeku

5 Tetor 2023, 11:37, Kronika CNA

E rëndë/ I mituri ndërroi jetë 3 ditë pasi hoqi

Policia e Tiranës ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në një klinikë private në Tiranë, ku ka humbur jetën një mitur i moshës 3-vjeç.

Policia njofton se ka nisur hetimet për mjekun 70-vjeçar me iniciale R.Xh, për mjekim të pakujdesshëm, pas kallëzimit të bërë nga familjarët. 

Uniformat blu sqarojnë se i mituri ka humbur jetën 3 ditë pasi hoqi dhëmbin në klinikën private.  Ai është transportuar me urgjencë në QSUT, por nuk ka mundur të mbijetojë. 

Njoftimi i Policisë: 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 kanë referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për shtetasin R. Xh., 70 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale "Mjek imi i pakujdesshëm", pasi ka bërë kallëzim shtetasi B. S. se shtetasi R. Xh. ka mjekuar në mënyrë të pakujdesshme në klinikën e tij private, djalin 3-vjeçar të shtetasit B. S., i cili pas mjekimit në këtë klinikë ka shfaqur komplikacione dhe pas 3 ditësh, ka humbur jetën, në spital./CNA

 

Lajmet e fundit nga