LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet me marijuanë/ Gigi Hadid ndalohet në ishujt Kajman

19 Korrik 2023, 10:43, Lifestyle CNA

Kapet me marijuanë/ Gigi Hadid ndalohet në ishujt Kajman

Pak ditë më parë, udhëtimi i Gigi Hadid në ishujt ekzotikë Kajman filloi disi çuditshëm, pasi duke kaluar doganën pas uljes në avionin e saj privat, ajo u arrestua nga autoritetet lokale për posedim të një sasie të vogël marijuane.

Së bashku me modelen 28-vjeçare, u arrestua edhe shoqja e saj, Leah McCarthy, por të dyja u lanë të lira, raporton gazeta lokale "Cayman Mal Road".

Sipas zëdhënësit të Hadid, ajo e përdor marijuanën për qëllime mjekësore dhe e ka marrë atë legalisht në Nju Jork. Që nga viti 2017, përdorimi i tij për qëllime mjekësore është lejuar edhe në Ishujt Kajman, kështu që çështja shkoi shpejt në gjykatë dhe autoritetet lokale i lanë të lira të shijonin pushimet e tyre.

Në fakt, Hadid ka postuar në profilin e saj në "Instagram" një sërë fotosh dhe një video ku është shprehur se gjithçka ka përfunduar mirë./ CNA

Lajmet e fundit nga