LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë këngëtarja dhe aktorja, Jane Birkin

16 Korrik 2023, 17:18, Lifestyle CNA

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë këngëtarja dhe

Ndërron jetë në moshën 76-vjeçare këngëtarja dhe aktorja Jane Birkin

Jane Birkin, këngëtarja dhe aktorja britanike me nënshtetësi franceze, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare.

Sipas raportimeve paraprake, ajo u gjet e pajetë në shtëpinë e saj, në Paris.

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë këngëtarja dhe

Këngëtarja ishte sëmurë dhe që prej shtatorit të 2021-shit, kishte anuluar një sërë koncertesh për arsye shëndetësore.

Birkin lindi në Londër në vitin 1946 dhe u transferua në Francë në fund të viteve 1960. Jane Birkin ka luajtur në shumë filma.

Birkin i ka prekur majat e suksesit ndërkohë që ka kaluar nëpër një marrëdhënie turbulente me këngëtarin dhe tekstshkruesin Serge Gainsbourg.

Shumë e kanë përshkruar atë si vajzën ikonë të viteve 1970./ CNA.al

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë këngëtarja dhe

Bota e artit në zi/ Ndërron jetë këngëtarja dhe

Lajmet e fundit nga