LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Endi Demneri “rrëmben” kurorën e më të bukurës/ Shpallet Miss Universe Albania

2 Qershor 2023, 14:10, Lifestyle CNA

Endi Demneri “rrëmben” kurorën e më të

Bukuroshja që do të përfaqësojë Shqipërinë në kompeticionin e bukurisë Miss Universe 2023 është Endi Demneri.

Demneri do të jetë një nga konkurrentet që do të garojë për kurorën e Miss Universe që këtë herë do të zhvillohet në El Salvador.

Juria shpalli edhe Miss Universe Kosova, kurorë e cila iu vendos bukuroshes Arbesa Rrahmani, që do të përfaqësojë gjithashtu Kosovën në këtë kompeticion.

Finalja e Miss Universe nuk ishte vetëm një garë, por edhe një mbrëmje, ku vajzat pjesëmarrëse sfiluan nën tingujt e muzikës së interpretuar nga këngëtarët më në zë të momentit si Soni Malaj, Elgit Doda, Erik Lloshi etj.

Mbrëmja gala zgjati përreth 4 orë në Pallatin e Kongreseve, në moderimin e Teni Vllaçajt dhe Eriona Sejdiut./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga