LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas eksperiencës në Eurovizion/ Albina Kelmendi merr ofertën tunduese nga Suedia

30 Maj 2023, 17:03, Lifestyle CNA
Pas eksperiencës në Eurovizion/ Albina Kelmendi merr ofertën
Këngëtarja Albina Kelmendi

Albina dhe Familja Kelmendi ishin përfaqësuesit e Shqipërisë në Eurovizion 2023.

Ndonëse nuk u kthyen me fitore në atdhe, këngëtarët shqiptarë shkëlqyen me performancën dhe elektrizuan skenën e Eurovizionit, duke përcjellë emocione të forta.

Pas përfundimit të festivalit më të madh, shteti fitues në këtë edicion, Suedia i ka bërë një ofertë Albina Kelmendit.

Suedia i ka kërkuar këngëtares që ta përfaqësojë vitin që vjen në Eurovizion. Këtë e ka zbuluar vetë shqiptarja gjatë një inteviste në media.

“Nuk e di nëse duhet ta them ende apo jo, por Suedia më është ofruar që të jem përfaqësuesja e tyre vitin e ardhshëm, jemi në bisedime”, tregoi Albina Kelmendi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga