LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Soni Malaj "hap zemrën" për lidhjen me Flori Mumajesin/ S'ishte për famë

27 Maj 2023, 20:51, Lifestyle CNA

Soni Malaj "hap zemrën" për lidhjen me Flori Mumajesin/

Këngëtarja Soni Malaj ka zbuluar të vërtetën që fshihej pas postimit të Flori Mumajesit ku ka krahasuar dikur dashurinë  e tyr me atë të çiftit më të ri të shoëbizit shqiptar, Lujz Ejlli dhe Kiara Tito.

Këngëtarja në një intervistë për mediat  tha se tashmë e vetmja gjë që i lidh bashkë dy artistët është dashuria për muzikën.

Ajo rrëfeu ndër të tjera se Flori Mumajesi ndoshta ka dashur të bëjë një analogji të dashurisë së tyre me atë të Luizit dhe Kiarës për të treguar se edhe kjo e fundit është e vërtetë dhe e sinqertë.

Soni: Unë me Florin tashmë jemi miq dhe, edhe vetë e kemi harruar atë gjë. Madje edhe publiku si rrjedhojë.

Erjona Rusi: Edhe publiku? Jo në fakt publiku se ka harruar, sepse përveç atij bashkëpunimi, je rikthyer në një bashkëpunim tjetër me Florin “Versioni im”.

Soni: Po patjetër sepse… Unë me Florin kemi qenë shumë miq më përpara, ndodhi pastaj një romancë dhe pas asaj iu rikthyem dashurisë tonë të parë që është muzika si miq, gjithmon si miq. Kemi vazhduar jetët tona.

Erjona Rusi: Versjoni im ka qenë propozim i Florit? Ai ka qenë tekstshkrues në mos të gaboj?

Soni: Ka qenë personi që e ngjizi atë këngë, qoftë edhe muzikalisht së bashku me Brunon.

Erjona Rusi: Publiku nuk e ka harruar ose ndoshta është kujtuar dhe ka bërë pak çudi fakti që Flori ka postuar foto të çiftit aktual më të famshëm të showbizzit shqiptar, që është Luizi dhe Kiara, dhe ka vendosur edhe foton tuaj duke u puthur në skenë…

Soni: Po, është një emocion në rini. Ka qenë diçka shumë e sinqertë sepse ne atëherë nuk bënim gjëra për shoëbizz. Dhe e ka rikujtuar, ndoshta për të bërë një analogji, që edhe Luizi me Kiarën ka një dashuri të bukur, ndoshta edhe të sinqertë siç kemi pasur edhe ne atëhere.

Erjona Rusi: Po ty të bëri përshtypje ky postim?

Soni: Po jo, unë me Florin nuk është se flasim për… Thash në jetët tona ne kemi mbetur miq, kontaktohemi herë pas here, i themi njeri-tjetrit si je. Mund të marrim nonjë mendim përsa i përket gjërave muzikore.

Lajmet e fundit nga