LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S’ta fal kurrë”/ Aktorja shqiptare rrëfen historinë e dhimbshme me babain

27 Maj 2023, 19:48, Lifestyle CNA

“S’ta fal kurrë”/ Aktorja shqiptare rrëfen

Aktorja dhe modelja shqiptare Almeda Abazi ka rrëfyer një nga momentet më të vështira të jetës së saj, kur babai i saj duhet të bënte një transplant veshkash.

Almeda tha se ishte e gatshme asokohe edhe pse në moshën 15-vjeçare që të të dhuronte veshkën e saj për babain por ai nuk kishte pranuar.

Ndër të tjera ajo tha se pavarësisht dëshirës së saj të madhe për ta bërë këtë gje, mjekët nuk e kishin lejuar.

“Kërkohej një transplant. Veshka duhej të ishte ose nga vëllezërit, ose nga motrat ose nga fëmijët. Duhej të përputhej. Mund të përputhej me vajzat e tij ose me vëllezërit dhe motrat e tij. Unë isha e para që kërkova, i thash mamit që unë dua t’ia dhuroj, por që babi nuk ka pranuar asnjëherë. Ma bëri kështu çështje të përfunduar dmth, “nuk ta fal kurrë nëse bën diçka të tillë”. Gjithësesi nuk e bëja dot sepse isha 15-vjeç dhe duhej të isha mbi 18-vjeç për të marrë një vendim të tillë", uy shpreh ajo./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga