LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këshilla nga një stjuardesë/ 5 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë në aeroplan

24 Tetor 2022, 15:50, Kuriozitete CNA

Këshilla nga një stjuardesë/ 5 gjërat që nuk duhet

Një stjuardesë po lulëzon në rrjetet sociale pasi ndau pesë rastet e saj më të mira si pasagjere linja ajrore.

TikToker Danielle, e cila punon si pjesë e ekuipazhit të kabinës për Emirates Airlines, postoi videon virale me afro 4 milionë shikime.

Këshilla e parë e Danielle - dhe ndoshta më e dukshme - është të mos përdorni kurrë banjën e aeroplanit pa këpucë.

“Mund të duket si ujë në dysheme, por më besoni djema, në të vërtetë nuk është. Jam e sigurt që mund ta merrni me mend se çfarë është, "tha Danielle.

Tani, për këshillat më të rëndësishme: “Kjo mund të jetë pak e diskutueshme, por nuk do të bija kurrë në gjumë me fytyrën kundër dritares,” vazhdoi ajo.

"Shumë njerëz - qindra, nëse jo mijëra - kanë pasur akses në atë dritare dhe e kanë prekur atë," shpjegoi ajo.

Duke hequr dorë nga rregulli i saj i parë, Danielle inkurajon përdoruesit e banjës që të "mos" prekin asgjë me duart e tyre të zhveshura dhe madje të hapin derën me këmbë - duke nënkuptuar se dorezat e dyerve të avionit dhe rubinetat e larjes së duarve mund të mos jenë aq sanitare sa ne udhëtarët do të shpresonim.

“Ky lloj vijon nga pika ime e fundit, por nuk do ta përdorja kurrë tryezën e tabakasë së avionit pa e dezinfektuar më parë,” pohoi Danielle. "[Kjo është] veçanërisht e vërtetë nëse do të ha një vakt atje, do të doja të sigurohesha që është i pastër."

Më në fund – duke mos pasur asnjë kontekst – ajo i paralajmëroi shikuesit që të mos “bashkohen kurrë me klubin e lartë”.

Posti ka kontaktuar Danielle për komente të mëtejshme.

Ishte e qartë se ndjekësit nuk ishin të prirur të pranonin këshillat e saj.

Danielle më vonë sqaroi se lista e saj ishte vetëm gjëra që ajo nuk do t'i bënte - por udhëtarët janë të lirë të bëjnë thirrjet e tyre të gjykimit.

"Aeroplani pastrohet pas çdo fluturimi - këto janë vetëm gjëra që unë personalisht nuk më pëlqen t'i bëj," tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga