LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Si videot porno i "dhanë” 517 milionë dollarë pronarit të "OnlyFans"

24 Tetor 2022, 14:53, Kuriozitete CNA

Si videot porno i "dhanë” 517 milionë dollarë pronarit

Leonid Radvinsky, pronar i shërbimit të abonimit të mediave sociale "OnlyFans", i cili njihet për përmbajtjen e tij pornografike, ka marrë më shumë se 500 milionë dollarë dividentë që nga fundi i vitit 2020. 

Në vitin 2021, kompania postoi fitime para taksave prej 433 milionë dollarësh, një shumë shtatë herë më e lartë se në vitin 2020. Për këtë periudhë, Radvinsky - si aksioneri i vetëm - mori 284 milionë dollarë dividentë, ndërsa 233 milionë të tjera mori për tetë muajt e parë të 2022-shit. Gjithsej 517 milionë dollarë.

E themeluar në vitin 2016, kompania me bazë në Londër është një platformë "online" ku përdoruesit mund të krijojnë përmbajtje (video) për të cilat paguhen në bazë të trafikut dhe shikimeve. 

Megjithëse përmbajtja është e larmishme dhe e larmishme në kategori të shumta, shërbimi është veçanërisht i njohur për pornografinë, pasi shumë përdorues zgjedhin këto lloj videosh për të tërhequr vizitorë dhe për të fituar para. 

Brenda vitit 2021, pra në kulmin e krizës pandemike, "OnlyFans" arriti të dyfishojë numrin e përdoruesve të regjistruar, duke rritur numrin e krijuesve me të paktën 1/3. 

Sot, si rezultat, aplikacioni ka 2 milionë krijues të përmbajtjes dhe 130 milionë përdorues, ndërsa planet e ardhshme të Radvinsky përfshijnë nisjen e një shërbimi të ri të transmetimit të videove "OFTV"./CNA.al

Lajmet e fundit nga