LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burri fiton lotarinë prej 500 mijë dollarësh, por harron biletën në dyqan

23 Shkurt 2024, 14:22, Kuriozitete CNA
Burri fiton lotarinë prej 500 mijë dollarësh, por harron
Kevin Frey

Një pastor në Iowa në SHBA, fitoi 500,000 dollarë në një lotari, por mes ngazëllimit, ai harroi biletën fituese brenda një dyqani.

"Isha aq i emocionuar dhe i tronditur saqë lashë biletën brenda dyqanit të Casey's dhe dola te makina dhe fillova t'u telefonoja të gjithëve," u tha Kevin Frey zyrtarëve të Lotarisë së Iowa-s, raporton "The People". 


64-vjeçari bleu biletën dhe përfundoi duke marrë të tetin nga 14 çmimet kryesore në lotarinë "500,000 dollarë Ca$h". 

Megjithatë, vetëm pasi burri i New Hampton i dërgoi mesazh djalit të tij të rritur për fitoren e tij, kuptoi se bileta ishte ende në dyqan, vunë në dukje zyrtarët e lotarisë.

"Unë vrapova përsëri brenda dhe i kërkova punonjësit biletën. Ajo ishte aq e tronditur, sa harroi të ma jepte herën e parë. Kështu, më në fund e gjetëm në faqen e duhur", tha ai. 

Frey shpreson të transferohet në zonën e Des Moines kur ai dhe gruaja e tij të dalin në pension për të qenë më afër familjes. Ai gjithashtu planifikon t'i përdorë paratë për plane dhe investime afatgjata, u tha ai zyrtarëve të lotarisë./CNA 

 

Lajmet e fundit nga