LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ishte regjisori i im i parë”/ Mesazhi i Astrit Çermës për kineastin Kristaq Dhamo

14 Gusht 2022, 16:41, Kulturë CNA
“Ishte regjisori i im i parë”/ Mesazhi i Astrit
Aktori dhe regjisori i njohur, Astrit Çerma

Aktori dhe regjisori i njohur, Astrit Çerma, ka reaguar për lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të kineastit shqiptar, Kristaq Dhamo.

Çerma kujton sa i mrekullueshëm dhe i talentuar ka qenë Kristaq Dhamo, ndërsa tregon se është regjisori i tij i parë, te filmi i parë "Brazda".

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai ngushëllon njerëzit e dashur të kineastit të mirënjohur.

“Sot qenka ndarë nga jeta Kristaq Dhamo... Ish-regjisori i mrekullueshëm, si talent dhe si njeri i shumë e shumë filmave të Kinostudios... Regjisori i parë i filmit të parë shqiptar me metrazh të plot 'TANA' dhe i shumë e shumë filmave të tjerë tepër të suksesshëm… Lumturisht edhe: Regjisori i im i parë te filmi i parë 'Brazda'… Me tepër respekt për të, ngushullime të dashurve që ka lënë pas”, shkruan Astrit Çerma./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga