LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet plagosja në Lushnjë/ Identifikohet pas 5 muajsh autori

28 Shtator 2022, 12:55, Kronika CNA
Zbardhet plagosja në Lushnjë/ Identifikohet pas 5 muajsh autori
Foto ilustruese

Zbardhet dhe dokumentohet me prova ligjore, ngjarja e ndodhur më 20 prill të këtij viti në Lushnjë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi me iniciale K.M.

Blutë bëjnë me dije se është identifikuar dhe shpallur në kërkim autori i dyshuar, me iniciale D. Sh., 29 vjeç, banues në Lushnjë.

Pas identifikimit nga ana e policisë, bazuar në provat e siguruara, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, caktoi masën e sigurisë "Arrest në burg", në mungesë, për 29-vjeçarin për veprat penale "Vrasja me paramendim", mbetur në tentativë dhe "Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak".

Aktualisht po vijon puna për kapjen e shtetasit autorit dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë penale.

Sakaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga