LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 44-vjeçarit në Pukë/ Shpallet në kërkim autori i dyshuar

28 Shtator 2022, 08:49, Kronika CNA
Vrasja e 44-vjeçarit në Pukë/ Shpallet në kërkim
Foto ilustruese

Policia ka shpallur në kërkim një person si autor të dyshuar të vrasjes së Pjetër Kolës, që tronditi Pukën mbrëmjen e kaluar.

Konkretisht mësohet se në kërkim është shpallur shtetasi Martin Përgjini.

Kujtojmë se Pjetër Kola u dërgua në qendrën shëndetësore të Vaut të Dejës nga 2 persona ende të panjohur, por për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore u transportua për në spitalin e Shkodrës.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 44-vjeçari humbi jetën nga plagët e marra.

Ndërkohë, policia po vijon punën për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të panjohura të ngjarjes./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga