LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportonte 5 emigrantë të paligjshëm/ Vihet në pranga 30-vjeçari kosovar

27 Shtator 2022, 09:16, Kronika CNA
Transportonte 5 emigrantë të paligjshëm/ Vihet në pranga
Foto ilustruese

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 30-vjeçar nga Kosova që transportonte emigrantë të paligjshëm, në sajë të operacionit policor të koduar "Road Guard 41".

Konkretisht blutë raportojnë se është arrestuar në flagrancë shtetasi me iniciale L. Xh., 30 vjeç, banues në Kosovë.

Ai u kap në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur Shtëpëz, duke transportuar me automjetin e tij, 5 emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt shumës 250 euro për person.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe një aparat celular.  

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga