LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I kishte kërkuar t'i mbaronte …” / Zbulohet telefoni me bisedat për Martinajn

27 Shtator 2022, 22:28, Kronika CNA

“I kishte kërkuar t'i mbaronte …” / Zbulohet

Misteri i zhdukjes së Ervis Martinajt, është risjellë sonte në Inside Story, duke zbuluar fakte të reja.

Inside Story ka siguruar të dhëna ekskluzive të disa transkripteve nga biseda telefonike.

Një personazh me precedentë penalë është arrestuar në kuadër të një procedimi që nuk ka lidhje me çështjen “Martinaj”.

Atij i është sekuestruar një telefon celular që punon pa kartë SIM.

Celulari funksiononte përmes programeve të sofistikuara me biseda të vetasgjësueshme që përdoren shpesh nga grupet kriminale dhe trafikantët.

Mes mesazheve të siguruara nga këto transkripte, të cilat nuk mund të bëhen publike të plota për shkak të ruajtjes së sekretit hetimor, janë gjetur disa biseda interesante lidhur me çështjen në fjalë.

Emrat e personazheve që përmenden, do t'i përmendim me iniciale pasi përbëjnë sekret hetimor.

“Po humbin njerëzit si miza. E pe çfarë i bën Laçit? I kishte kërkuar A. ti mbaronte G.”

“I kishte kërkuar t'i mbaronte …” / Zbulohet

Lajmet e fundit nga