LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Janë parë tabulatet telefonike”/ Karamuço për vrasjen e 50-vjeçarit: Ka një sekret në atë shtëpi

24 Shkurt 2024, 22:43, Kronika CNA
“Janë parë tabulatet telefonike”/ Karamuço për
Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka komentuar vrasjen e 50-vjeçarit duke thënë se janë gjetur gjurmët e gishtave në pistoletë dhe se është gjetur personi që ka kryer krimin, por nuk është zbuluar motivi.

Sipas Karamuços në atë shtëpi ka një sekret që asnjë prej anëtarëve nuk pranon ta thotë.

Ai ndalet tek rrëfimi për vrasjen, ku 24-vjeçari ka marrë pistoletën, ka zgjuar babain nga gjumi dhe e ka qëlluar për vdekje me 4 plumba, një veprim që sipas ekspertit tregon agresivitet, shapgim, nervozizëm.

Më tej i ftuar në emisionin "Review", eksperti thotë se janë zbuluar tabulatetet telefonike, dhe kanë qenë pejsëtarët e tjerë të familjes të cilët e kanë teelfonuar 24-vjeçarin të kthehet në shtpëi pas ngjarjes pasi nuk do të shkonin në polici dhe të çonin deri në fund atë që kishin nisur.

“Gjurmët e gishtave të gjendura në pistoletë zbuluan djalin si autor të krimit dhe sot ajo dosje është kopsitur. E vetmja gjë që nuk është kopsitur është motivi i vërtetë.

 Në atë shtëpi ka një sekret që ende nuk është thënë nga askush, njëri thotë donte të më fejonte, tjetri thotë bëra fjalë, i bie të vrasim treçerekun e baballarëve.

Është një gjë shumë e rëndë që ka shkuar deri aty, që t’i marrësh pistoletën babait që ishte në gjumë, ta zgjosh nga gjumi dhe ta qëllosh 4 herë, shumë agresive, shpagimi, nervozizmi.

Po të ishte e planifikuar, djali ka ikur nga banesa, me idenë që çfarë do bëj tani, është kontaktuar nga ata brenda banesës, del nga tabulatet telefonike, që të mbarojnë atë që kanë nisur, kjo ngjarje nuk do shkoj në polici. Heqja e rrobave është bërë për të fshehur gjurmët”, tha eksperti./ CNA

Lajmet e fundit nga