LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gruaja tregon për konfliktet mes vajzës dhe Pëllumb Metës: Donte patjetër ta fejonte vajzën

24 Shkurt 2024, 21:58, Kronika CNA

Gruaja tregon për konfliktet mes vajzës dhe Pëllumb Metës:

Gruaja e viktimës, Pëllumb Meta, Blerina Meta ka treguar për konfliktet e vajzës me babain sa i përket fejesës.

Sipas Blerinës, ai donte të fejonte patjetër vajzën ndërkohë që 19-vjeçare nuk donte pasi për të prioritet ishin studimet.

Ajo thekson se vajza ishte një studente me mesatare 9.9 në Universitet.

Gjatë një rrëfimi për emisionin Review ajo thotë se mes tyre kishte konflikte të vazhdueshme për këtrë çështje.

“Sa i përket fejesës është e vërtet që kishte shumë konflikt, pasi donte patjetër që të bëhej ajo fejesë.

Ndërkohë që vajza nuk donte, pasi vazhdonte studimet e larta dhe nuk e njihte djalin, por nuk kishte as prioritet në këtë fazë të jetës që të fejohej, pasi është vetëm 19-vjeçe, në vitin e parë të shkollës së lartë.

Ai ishte natyrë autoritare, ashtu ka qenë gjithmonë, unë s’guxoja dot të hapja gojën çfarëdo lloj vendimi që të merrte ai.

Ashtu donte të vazhdonte dhe me fëmijët. Goca nuk e pranonte këtë dhe kjo zgjati shumë. Nuk e di pse donte ta fejonte, kur vajza mësonte dhe kishte mesatare 9.9.

Ajo kishte investuar te arsimi, por nuk e di pse babai donte që ajo ta merrte këtë kthesë. Unë nuk guxoja të thoja asnjë gjë pasi kisha vite që rrija aty e shtypur dhe e dhunuar. Ashtu donte t’i mbante dhe fëmijët”, tha ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga