LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dënohet me burg ish-anëtari i bandës së Gaxhait

24 Shkurt 2024, 13:18, Kronika CNA
Dënohet me burg  ish-anëtari i bandës së Gaxhait
Armando Sulejmani

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë, Armando Sulejmani, ish anëtari i bandës së Gaxhait.

Mësohet se gjykata caktuar masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për 2 muaj për Armando Sulejmanin. 

Ky i fundit u arrestua dy ditë më parë në qytetin bregdetar teksa po lëvizte me një makinë me targa të vjedhura. 

“Makina është e shokut jo e imja, e kam marrë në përdorim. Nuk kam asnjë lidhje me vjedhjen e makinës “Range Rover” në Tiranë. Makina me të cilën udhëtoja i përket një shokut tim. Nuk kisha dijeni se në bagazh ndodheshin targa të një makine tjetër ”, ka thënë ai. 

Armando Sulejmani i njohur ndryshe me nofkën “Çipuri’, më 22 shkurt nuk iu bind urdhrit për të ndaluar dhe tentoi të largohet me shpejtësi.

Pas verifikimeve rezultoi se targat e makinës Benz me të cilin po lëvizte Sulejmani i përkisinin një “Land Rover”, i vjedhur në nëntor të 2023 në Tiranë./CNA 

Lajmet e fundit nga