LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar për prodhim dhe shitje droge/ Kapet 41-vjeçari i shpallur në kërkim

1 Prill 2023, 10:08, Kronika CNA

I dënuar për prodhim dhe shitje droge/ Kapet 41-vjeçari i

Një person i shpallur në kërkim është arrestuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, në sajë të operacionit të koduar "Qerreti".

Bëhet fjalë për 41-vjeçarin e shpallur në kërkim Erland Helshani, banues në Kavajë.     

Ai është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë me 4 vjet e 7 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.   

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA.alLajmet e fundit nga