LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U qëllua me armë/ Një e plagosur në Lushnjë, dyshimet e para

30 Mars 2023, 18:08, Kronika CNA
U qëllua me armë/ Një e plagosur në Lushnjë, dyshimet e
Foto ilustruese

Detajet e para kanë dalë në dritë nga të shtënat me armë në fshatin Ballagat të Lushnjes.

Policia ka konfirmuar se është plagosur një grua me iniciale B.S. Paraprakisht, bëhet me dije se ajo është jashtë rrezikut për jetën.

Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për hakmarrje të një konflikti të hershëm pronësie.

Rreth orës 17:20, në fshatin Ballagat, Lushnjë, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasja B. S., 60 vjeçe, banuese në Ballagat, Lushnjë, e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje , janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e qytetit të Lushnjës dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën intensive për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga