LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja e 60-vjeçares në Lushnje/ Policia identifikon autorin dhe e shpall në kërkim

30 Mars 2023, 18:40, Kronika CNA
Plagosja e 60-vjeçares në Lushnje/ Policia identifikon autorin dhe e
Foto ilustruese

Policia ka identifikuar autorin që plagosi 60-vjeçaren në Lushnje pasditen e sotme.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.H, i cili pasi ka plagosur me armë të moshuarën është larguar menjëherë nga vendngjarja.

Policia njofton se janë ngritur pika kotrrolli në hyrje daljet e qytetit të Lushnjes dhe po vijon puna për kapjen e autorit.

Njoftimi i plotë i policië:

Lushnjë/Palgosi me armë zjarri në këmbë 60-vjeçaren, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori.

Rreth orës 17:20, në afërsi të varrezave të fshatit Ballagat, Lushnjë, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasja B. S., 60 vjeçe, banuese në Ballagat, Lushnjë, e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur identifikimin e autorit, shtetasi A. H. i cili pasi e ka plagosur në këmbë 60-vjeçaren, është larguar nga vendngjarja.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e qytetit të Lushnjës dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën intensive për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA

 

Lajmet e fundit nga