LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse nuk sekuestrohet inceneratori i Tiranës?/ Dumani justifikohet: I druhemi arbitrazhit

31 Mars 2023, 13:11, Kronika CNA

Pse nuk sekuestrohet inceneratori i Tiranës?/ Dumani justifikohet: I

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, SPAK, Altin Dumani, u është përgjigjur gazetarëve në lidhje me sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës.

Gjatë takimit me ta, Dumani tha se veprimet po kryhen me kujdes pasi në rast paligjshmërie shteti mund të përballet me një padi në arbitrazh. 

“I takon prokurorit të çështjes. E para ata po kryejnë shumë veprime hetimore, me intensitet shumë të madh. Aty ka shoqëri pas shoqërie dhe duhet t'i gjendet pronari real se nesër pasnesër të çon në arbitrazh. Patjetër që po paguajmë se është detyrim kontraktual. Por e para prokurori konstaton paligjshmëri dhe më pas nxjerr përgjegjësi”, tha Dumani./CNA

Lajmet e fundit nga