LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndryshime në SPAK/ Shkarkohet zëvendësi i Dumanit, kush e merr postin e tij

31 Mars 2023, 13:21, Kronika CNA

Ndryshime në SPAK/ Shkarkohet zëvendësi i Dumanit, kush e merr

Ndryshime në radhët e punonjësve kanë ndodhur ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK).

Mediat raportojnë se Edvin Kondili është shkarkuar si drejtues i sektorit të antikorrupsionit dhe në vend të tij është emëruar Klodian Braho.

Së fundmi në SPAK janë emëruar 8 hetues financiarë në dy seksione, 4 për korrupsionin dhe 4 për krimin e organizuar.

Kujtojmë se emërimi i tyre u bë më 1 mars, pas disa fazave, testeve, provimeve./CNA

Lajmet e fundit nga