LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje nga vrasja në Laknas/ Sherri nisi për një kanal

30 Nëntor 2023, 15:21, Kronika CNA
Detaje nga vrasja në Laknas/ Sherri nisi për një kanal
Foto ilustruese

Detajet e para kanë dalë në dritë nga vrasja dhe plagosja me armë zjarri në Laknas.

Raportohet se autori, viktima dhe personi i plagosur janë komshinj.

Dyshohet se motivi i vrasjes ka nisur për çështje pronash, e më konkretisht një kanal në afërsi të banesës.

3 fqinjët kanë debatuar ashpër dhe në një moment, shtetasi me iniciale M. M. ka qëlluar me armë drejt dy të tjerëve.

Si rrjedhojë mbeti viktimë Sh. H., rreth 55 vjeç dhe i plagosur shtetasi B. K., rreth 50 vjeç.

Policia ka arrestuar autorin dhe ka sekuestruar armën e krimit, ndërsa po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA

Lajmet e fundit nga