LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vuçiç e mohon/ “Milan Radojçiç nuk është i plagosur, ndodhet në Serbi”

28 Shtator 2023, 08:35, Kosova & Bota CNA
Vuçiç e mohon/ “Milan Radojçiç nuk
Presidenti Aleksandër Vuçiç

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka mohuar deklaratën e ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla, i cili ka bërë me dije se Milan Radojçiç nuk është i plagosur dhe ndodhet në Serbinë Qendrore.

Gjatë një interviste në emisionin “OKO”, Vuçiç tha se me siguri Radojçiç do t’i përgjigjet kërkesës së autoriteteve të Serbisë.

“Milan Radojçiç nuk u fsheh kurrë dhe nuk u turpërua as për rolin e tij. Ai me siguri do t'i përgjigjet ftesës së autoriteteve kompetente të RS. Jam i bindur se do të dëgjohet, është në territorin e Serbisë qendrore. Ai nuk është i plagosur, ai është një njeri që e konsideron veten luftëtar të lirisë, nuk ka hequr dorë nga shokët dhe nuk do të heqë dorë, por ka gjëra dhe pyetje që do të duhet t'i përgjigjet”, ka thënë Vuçiç ndër të tjera./ CNA

Lajmet e fundit nga