LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Ka nevojë për diell, jo ushqim"/ Historia e tmerrshme e çiftit që çoi në humbjen e jetës së foshnjës

27 Shtator 2023, 17:09, Kosova & Bota CNA
"Ka nevojë për diell, jo ushqim"/ Historia e tmerrshme e
Oxana Mironova dhe bashkëshorti i saj Maxim Lyutyi

Një nënë mizore është dënuar për vdekjen e djalit të saj nga uria, pasi ndoqi bindjet e burrit të saj të shtrembër se foshnja duhet "të jetojë me rrezet e diellit" në vend të ushqimit.

E porsalindura Kosmos vdiq nga pneumonia dhe dobësia pasi Oxana Mironova, 33 vjeç, dhe bashkëshorti i saj Maxim Lyutyi, 43 vjeç, nuk e ushqenin siç duhet foshnjën.

Oxana pranoi fajin dhe u pendua për vdekjen e djalit të saj i cili ishte më pak se një muajsh, tha një zëdhënës i gjykatës në Armavir, Rusi.

Ajo u dënua për neglizhencë të fëmijës dhe dështim në detyrat e saj si nënë.

Blogeri i ushqimit, Maxim po përballet me një gjyq të veçantë pasi akuzohet se ka torturuar fëmijën e tij të porsalindur./ CNA

Lajmet e fundit nga