LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Nuk ndalet Biden/ Rrëzohet në mes të ceremonisë

2 Qershor 2023, 07:56, Kosova & Bota CNA

VIDEO-Nuk ndalet Biden/ Rrëzohet në mes të ceremonisë

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, është penguar dhe ka rënë teksa shpërndante diplomat në një ceremoni diplomimi për Akademinë e Forcave Ajrore të SHBA-së në Kolorado.

Biden, i cili është presidenti më i vjetër në detyrë i vendit në moshën 80-vjeçare, u ndihmua të ngrihej në këmbë dhe dukej se nuk ishte lënduar.

Drejtori i komunikimit i Shtëpisë së Bardhë bëri me dije se është në gjendje të mirë shëndetësore.

Kritikët kanë thënë se Biden është shumë i vjetër për të kandiduar për një mandat të dytë si president.

Sondazhet e fundit sugjerojnë se shumica e votuesve amerikanë janë të shqetësuar për moshën e tij. Ai do të jetë 82 vjeç në fillim të një mandati të dytë nëse fiton.

Ish-presidenti Donald Trump, kandidati kryesor republikan për t'u përballur me Biden në zgjedhjet e Shtëpisë së Bardhë të vitit 2024, reagoi ndaj incidentit duke thënë se e gjitha kjo është një çmenduri./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga