LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicën e Jugut/ Në mbështetje të Policisë së Kosovës

1 Qershor 2023, 12:53, Kosova & Bota CNA

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicën e Jugut/ Në

Në Mitrovicë të Jugut janë mbledhur një grup qytetarësh shqiptarë, në shenjë proteste për situatën në veri dhe sulmet e serbëve ndaj trupave të KFOR-it.

Efektivët e policisë janë në vendngjarje për të monitoruar protestën.

Pak orë më parë policia e Kosovës bëri thirrje që të mos zhvillohej asnjë protestë dhe që qytetarët të mos u bashkohen thirrjeve në rrjetet sociale pasi qëllimi mund të jetë dashakeqës. Ata kërkuan që t'u lihet në dorë institucioneve për të menaxhuar situatën në veri në mënyrë profesionale.

 

Lajmet e fundit nga